Вижте информацията за Мястото и Условията за участие!
1-4 май 2008г. - Пристигане, настаняване и начало на Сборището
1 май 2008 г. - Начало на Сборището
- Разглеждане на центъра на Стара Загора и парка "Аязмото" (парк "Метрополит Методи Кусев")
 - Вечеря
 
2 май 2008 г.
- Закуска
 - Басейн, сауна, и ... за любителите на минерални води
 - Обиколка из Старозагорски бани
 - Разходка из Казанлък
    с посещение на:
       
- Казанлъшката гробница до града. Това е тракийска гробница от края на IV и началото на III в. пр.Хр. Стенописите в гробната камера и коридора имат изключителна художествена стойност. Намира се на хълма Тюлбето край Казанлък.
 - парк "Тюлбето" източно от центъра на Казанлък, в близост до старата част на града
 - Етнографския комплекс “Кулата” в най-стария едноименен квартал
 - Девическия Манастир "Въведение Богородично" ("Казанлъшки манастир", виж и тук).
 
 - Вечеря
 
3 май 2008 г.
- Закуска
 - Басейн, сауна, ...
 - Разходка до Богородична стъпка. На около километър на север-северозапад от баните - голяма камененна скала с вдлъбнатина в нея, с формата на стъпка от човешки крак. В съседство има нещо като каменен саркофаг. Според тукашните легенди, на това място са пренощували монасите, които са пренасяли мощите на св. Иван Рилски. Твърди се, че мястото е силно енергийно заредено ...
 - Разходка из околността (с коли до селата Сулица и Казанка - красива гледка по пътя)
 - Вечеря
 
4 май 2008г. - Основна Програма
- Закуска
 - Тръгване около 9:30 часа по маршрут: Старозагорски бани - с. Борилово, с. Ягода, Мъглиж, Казанлък - язовир Копринка - ... Старазагорски бани.
 - Посещение на Девическия Манастир „Св. Николай Чудотворец" село (сега град) Мъглиж (Мъглиж 6180, тел. 043212226, на около 33 км от Стара Загора и 13 км от Казанлък). Виж още сайт-1 и сайт-2.
 - По пътя кафе пауза в комплекс "Ягодите", с. Ягода
 - На връщане - посещение на язовир Копринка (на 10 км западно от Казанлък), на дъното на който се намира Севтополис - древната столица на Одриското царство. За подробности - сайт 1 и сайт 2.
 - Обяд (риба или ..) в ресторант "Златната котва" или "Стената" на язовира
 - Официална вечеря в ресторанта на хотел "Марица Изток":
 
Основно Събиране  на Сборището
от около 20 часа до когато издържим
от около 20 часа до когато издържим
| САЛАТИ | (ПРЕД)ЯСТИЯ | ДЕСЕРТ | БАР | 
  | 
    
  | 
    
  | 
    
  | 
  
|      Купон!  Музика и песни   
       | 
  |||
| 
    	 ~ ???  ~ 
       | 
  |||
5 май 2008 г.
- Закуска
 - Тръгване сутрината около 9:30 часа
 - Посещение на Казанлъшките Гробници, в частност на Голямата и Малката Косматка (на север от град Казанлък). Около 3 часа за разглеждане.
 - Продължаваме към връх Свети Никола и паметника Шипка. Дегустация на биволско мляко.
 - Разглеждане на местността Бузлуджа
 - На връщане - отбиване до с. Енина. Купуваме си пъстърва от Рибарника в село Енина или рибен обяд в ресторанта.
 - Вечеря в ресторанта на хотела на ГУСВ, където по случай Гергъов ден ще има печено агне.(Да се надяваме, че ще видим нашите Гошовци и лично ще ги поздравим!)
 
6 май 2008 г.- Край на Сборището и заминаване
- Закуска
 - Утринна раздумка
 - Раздяла до следващото Сборище "Велико Търново 2008"